Ahmet Yesevi Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının İlk Senato Toplantısı Yapıldı04 Eyl 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk senato toplantısı Türkistan Yerleşkesinde yapıldı. 

29 Ağustos 2019 Perşembe günü Kültür Merkezi Toplantı ve Konferans Salonunda düzenlenen toplantı Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın oturum başkanlığında ve Genel Sekreter Maryem Asanova’nın moderatörlüğünde  gerçekleştirildi.

Üniversitenin stratejik planı çerçevesinde uygulanan müfredatı ile bu döneme ait eğitim-öğretim hedef ve uygulamalarına yönelik planlama değerlendirildi. Geçmiş dönem faaliyetlerinin de görüşüldüğü toplantıda, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar yeni eğitim öğretim yılı kutlama mesajlarını ilettiler.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk senato toplantısında Üniversitenin gelişim stratejisi üzerinde duruldu. Alt yapı ve üst yapı sorunları, öğrenci yurtları, lojmanlar ve üniversite binalarının mevcut durumu ile üniversite çevresinin ve güvenliği görüşüldü. Senato Toplantısında Üniversiteye ait  Yesi Oteli’nin Öğretmenevi Misafirhane olarak kullanılmasına yönelik değişiklikler de karara bağlandı.

Toplantı 2019-2020 öğretim dönemi ile ilgili arz ve taleplerin görüşülmesi ve kararlaştırılması çalışması ile sona erdi.