AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK FAKÜLTESİNDE UÇURTMA ŞENLİĞİ24 Mayıs 2016

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış 23 Mayıs Pazartesi günü Kentav yerleşkesindeki Hazırlık Fakültesini ziyaret etti. Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Mustafa Canbaz’ı makamında ziyaret eden Kutalmış, fakülte ve öğrenciler hakkında bilgiler aldı.

Türk Dünyası öğrencileriyle bir toplantı gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet Kutalmış öğrencilere üniversitemiz ve fakültelerimiz hakkında bilgiler verdi. Yıl sonu değerlendirmesinin de yapıldığı toplantıda Kutalmış, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirtti ve tüm öğrencilere iyi tatiller diledi.

Toplantı ve görüşmelerden sonra Kutalmış ve Canbaz, Hazırlık Fakültesi tarafından organize edilen “Uçurtma Şenlikleri”ne katıldılar.

Öğrencilerin, akademik ve idari personelin de katıldığı şenlikte konuşma yapan Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, akademik çalışmaların yanı sıra bu tür sosyal faaliyetlerin de üniversitemiz için çok önemli olduğunu ve bu nedenle bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olduklarını söyledi.

Dekan Dr. Mustafa Canbaz, bu yıl ilki düzenlenen Uçurtma Şenliğini her yıl düzenleyerek geleneksel hale getireceklerini ifade etti.