Prof. Dr. Tayfun Alaçam ve Prof. Dr. Alev Alaçam Ahmet Yesevi Üniversitesinde15 Aralık 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA destekli proje kapsamında, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Alaçam ve Prof. Dr. Alev Alaçam, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans,  ilmi ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

4-16 Aralık tarihleri arasında, Üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesi’ne gelen, Endedonti uzmanı Prof. Dr. Tayfun Alaçam kendi alanındaki akademik çalışmaları ve deneyimlerini paylaşarak “ağız ve diş sağlığının önemi ve tedavi uygulamalarının gelişimi”  konusunda öğretim üyeleri ve öğrencilere teorik ve pratik dersler verdi.

Pedadonti uzmanı Prof. Dr. Alev Alaçam ise, Diş Hekimliği Fakültesi 3. 4. 5. sınıf öğrencilerine “çocuk diş hekimliği” alanında teorik ve pratik olmak üzere ders, seminer ve konferanslar verdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz ve öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Türköz’ün koordinesinde, Merkez Kütüphanenin toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta Prof. Dr. Tayfun Alaçam ve Prof. Dr. Alev Alaçam, Üniversitemizin tüm akademisyen ve personeline “Ağız ve Diş Sağlığı” konusunda konuşma yaptılar.

Söz konusu akademik faaliyetler; sabah öğrenci ve okutmanlara teorik kurs verilmesi yöntemiyle, öğleden sonra ise gruplar halinde, “Fantom Laboratuvarı”nda, öğrencilerden çekilmiş dişler üzerinde,  pratik uygulamalar yapılarak gerçekleştirildi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’ın 6 Aralık 2017 tarihinde düzenledikleri akşam yemeği toplantısında,  Üniversitemize olan katkılarından dolayı Prof. Dr. Tayfun Alaçam ve Prof. Dr. Alev Alaçam’a teşekkür belgesi takdim ettiler.