Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Nursultan Nazarbayev'in “Geleceğe Doğru - Manevi Uyanış” isimli makalesi müzakere edildi15 Ocak 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen toplantı ile Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in “Geleceğe Doğru - Manevi Uyanış” isimli makalesini müzakere etmek üzere bir toplantı gerçekleştirildi.

12 Ocak Cuma günü gerçekleştirilen toplantıya Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu, Disiplin ve Kültür İşleri Müdürü Lezzet Esentayeva’nın yanı sıra fakülte hocaları ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Toplantıda, Nursultan Nazarbayev’in manevi uyanış makalesinde ele aldığı “Sosyal Bilimler ve Gazetecilik” konusunda Üniversitemizin Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Seydullah Sadıkov konuşma yaptı. Sadıkov, konuşmasında, eğitim kalitesinin artırılması, yeni bir eğitim sisteminin oluşturulması ve geliştirilmesi, gençlerin gelişen teknolojik çevreye hazırlanması, gibi birçok konuda katılımcıları aydınlattı.

Toplantı,  genel değerlendirme konuşması ile sona erdi.