Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Devir Teslim Töreni17 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde Prof. Dr. Mehmet Toplu’nun görev süresinin dolması sebebiyle boşalan Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevine, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığını yürüten Doç. Dr. Eftal Şükrü Batmaz atandı. Devir teslim töreninin ardından yeni Dekan Batmaz görevine başladı. 

Sosyal Bilimler Fakültesi dekanlık makamında gerçekleştirilen devir teslim törenine Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eren ve Akademik İşler Daire Başkanı Dr. Edil Tölegenov ile fakülte çalışanları katıldı. Devir teslim töreninde konuşan Rektör Vekili Kutalmış, yeni Dekan Batmaz’ın kısaca özgeçmişine değinerek, boşalan dekanlık makamına üniversitemizde 6 yıldır görev yapan Eftal Ş. Batmaz’ı atadıklarını ifade etti.  Kendisinin uyumlu ve çalışkan biri olduğunu, görevi süresince üniversitenin başarısına katkı sağlayacak çok sayıda önemli işler gerçekleştirdiğini belirten Kutalmış, bu görevinde de başarılarına yenilerini ekleyeceğini ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin çıtasını daha da yükseklere taşıyacağına inandıklarını söyledi. 

Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Eftal Ş. Batmaz ise, başta Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış olmak üzere tüm mesai arkadaşlarına teşekkürlerini bildirdi. Batmaz, emaneten aldığı bu görevi layıkıyla yerine getireceğini, görev ve sorumluluğun bilincinde, fakültenin başarısı için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi. 

Toplantı sonunda  katılımcılar Batmaz’ı tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.