Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu Avrasya Araştırma Enstitüsünde "Kurumsal İletişim" konulu seminer verdi 26 Aralık 2018

 

24 Aralık 2018 tarihinde Kazakistan ziyareti kapsamında Ahmet Yesevi Üniversitesi Avrasya Araştırma Enstitüsünün davetli konuşmacısı olarak, Marmara Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu "Kurumsal İletişim" konulu seminer verdi.

Marmara Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu seminerinde, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü'nün, Marmara Üniversitesi Rektörlük makamına bağlı olarak, iletişim hedeflerinin belirlenmesine, ve kurum imajının ve kimliğinin geliştirilerek sürdürülmesi amaçlarına yönelik olarak, stratejik plan ve programlar çerçevesinde çalıştığını belirtti. Bu hedeflere ulaşmada, kurum içi ve kurum dışı iletişim faaliyetlerinin sağlıklı ve doğru şekilde yürütülmesi için okullar, yerel yönetimler, basın kuruluşları ve bunun gibi paydaşlar ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü açıkladı. 

Seminerin devamında internet, basın ilişkileri ve sosyal medya hakkındaki görüşlerini açıklayan Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu, Marmara Üniversitesi çatısı altında yapılan ve koordinatörlüğe haber yapılmak üzere ulaştırılan her türlü akademik ve idari faaliyet için basın bültenlerinin hazırlanarak, medya kuruluşlarına en hızlı şekilde aktarıldığını ifade etti. Ayrıca kamuoyu duyuruları ve talep edildiği takdirde rektör ve rektör yardımcılarına etkinliklerde kullanacakları konuşma metinlerinin de koordinatörlüğü tarafından hazırlandığının altını çizdi. 

Tanıtım, fuar ve etkinlik gibi faaliyetlere katılımlarla ilgili takvimin belirlenerek hayata geçirildiğini aktaran konuşmacı, bu tip organizasyonlarda Marmara Üniversitesinde eğitim almaya aday öğrencilerin, yani hedef kitlenin beklentilerinin tespit edilerek, bunlarla ilgili gerekli çalışmaların yürütülmesinin sağlandığını dile getirdi. 

Seminer sonunda Enstitü müdürü Doç. Dr. Vakur Sümer, Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu'na teşekkür belgesi ile son yayınlarımızı takdim etti.