Ahmet Yesevi Üniversitesinde Dünyada ve Türk Dünyasında Turizm Hareketleri Konferansı 20 Eyl 2019

 

Türkiye Turizm Akademileri Birliği Başkanı, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna 20 Eylül 2019 Cuma günü Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde konferans verdi. 

“Büyük İpek Yolu–Barış, İstikrar ve Uyum” sempozyumuna davetli olarak katılan Türkiye Turizm Akademileri Birliği Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, Sosyal Bilimler Fakültesi Turizm  Bölümü hoca ve öğrencilerine “Dünyada ve Türk Dünyasında Turizm Hareketleri” konusunda bir konferans gerçekleştirdi. 

Dünyada ve Türk Dünyasında Turizm Hareketleri kapsamında güncel konular ve turizm hareketlerinin değerlendirildiği konferansta Tuna, Türk dünyasındaki ülkelerin dünya turizmindeki yerini istatistiki verilerle ortaya koydu. Bununla birlikte gelecekte tercih edilebilecek turizm çeşitlerine bağlı olarak turizm sektöründen beklentilerin neler olacağı konusunda bilgi verdi. Konferansta öğrencilerin gelecekte turizm sektöründe çalışabilecekleri işletmeler ve bölümler hakkında da bilgiler paylaşan Tuna, öğrencilerin sektöre dair soru ve görüşleri ile sunumunu tamamladı.