Mütevelli Heyet Başkanı III. Türk Dünyası Üniversiteli Gençler Yaz Okuluna katılan öğrencilerle bir araya geldi28 Ekim 2017

 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesinde 26 Haziran - 19 Temmuz 2017 tarihleri arasında III. Türk Dünyası Üniversiteli Gençler Yaz Okuluna katılan Hacettepe Üniversitesi Türk Halk Bilimi öğrencileri ile bir araya geldi.

Türkiye'den 47 farklı Üniversiteden 212, Kazakistan ve Kırgızistan'ın değişik üniversitelerinden ve Ahmet Yesevi Üniversitesinden 200 öğrenci olmak üzere  412 lisans öğrencisinin katıldığı yaz okulundaki deneyimlerini paylaşan öğrenciler, bu fırsatın kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çektiler. Türkiye ve Kazakistan’ın ortak devlet üniversitesi olan Ahmet Yesevi Üniversitesini ve Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin Türbesini ziyaretlerinin öğrencilik hayatları için büyük bir deneyim olduğunu belirttiler.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türk Dünyasının pek çok yerinden "III. Türk Dünyası Üniversiteli Gençler Yaz Okulu" organizasyonu için Türkistan'a gelen öğrencilere Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak ev sahipliği yapmış olmanın haklı gururu ve mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Ahmet Yesevi Üniversitesini ikinci üniversiteleri olarak görmelerini ifade eden Prof. Dr. Musa Yıldız,  gelecek yıllarda da Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türk Dünyasının öğrencilerine ev sahipliği yapmaya devam edeceğini söyledi.